Thomas van Trolleybus

UNIVERZITA BLBŮ

 

 

Kapitola VI

 

 

Docentka Hradecká se opět dostavila na zkoušku v silně podroušeném stavu. Kryštof sice o jejích problémech s alkoholem slyšel, ale dosud je nezažil.

 

Teď se k němu zkoušející blížila lehce vrávorajíc podél stěny a bublala: "Vy to, no, jdete na zkoušku?"

 

"Ano," odvětil vyzvaný a v duchu se děsil průběhu testu.

 

Docentka zamžourala na nástěnku a pravila: "Tak mi spočítejte, kolik vás přijde, já na to nějak nevidím."

 

"Je tu osm jmen, ale až na to moje se zase všichni škrtli."

 

"Ano? Tak to půjdeme do kabinetu, ať k sobě máme blíž. Počkejte tu chvilku."

 

Kryštof osaměl a přemítal, zda se rovněž nemá rychle škrtnout a zmizet. Na mysli mu vytanuly zvěsti o zálibě paní docentky ve studentech, jakož i nikým na vlastní kůži nepotvrzené zvěsti o zkouškách vykonaných tělesnou protislužbou. Představa kopulace se sice zachovalou, ale přece jen více než čtyřicetiletou ženou způsobila Kryštofovi menší nevolnost.: "To bych pak na své mládí snad musel zapomenout. Vyprávět někdy někomu, což při značné opici není vyloučeno, že mým dosavadním sexuálním partnerkám bylo osmnáct, osmnáct, devatenáct a čtyřiačtyřicet, nezbavím se nálepky hovada na dalších dvacet let."

 

"Tak pojďte," vyklonila se docentka ze dveří kabinetu. V místnosti voněla káva přebíjená intenzivním zápachem citronu a Hradecká se zdála v mnohem lepší kondici než před několika minutami.

 

"Tak to by taky šlo, no, celkově to nebylo tak hrozný. Stačí vám dvojka?" otázala se docentka po dvou hodinách.

 

"Ano," vydechl Kryštof s úlevou.

 

"Jenom mi není jasné, proč jste se musel na první pokus nechat vyhodit. Speciálně tu minulou tragédii jste dneska uměl skvěle," konstatovala Hradecká a pohladila zkoušeného po vlasech. Ten se neubránil zděšení a otřásl se.

 

"Tak mi podejte index," ozvalo se za jeho zády chladně a o minutu později už Kryštof mířil na studijní oddělení oznámit úspěšné ukončení semestru.

 

Kapitola 05.          Kapitola 07.